Tomáš Winter, Anna Pravdová: Malíř a karikaturista Antonín Pelc
Přednáška + vernisáž dvou výstav (Antonín Pelc, Eva Volfová)

Přednáška, vernisáž

Středa 3. dubna, 17.00

Museum Café

Ve středu se uskuteční vernisáž dvou drobnějších výstav: první je věnována malíři Antonínu Pelcovi a bude se odehrávat v prostoru Výstav z depozitáře ve stálé expozici; v rámci druhé představí Eva Volfová ilustrace ke své knize Z domu a zahrady v rámci řady výstav české moderní ilustrace. Zahájení výstav jsme pojali poněkud netradičně jako přednášku autorů výstavy o malíři Antonínu Pelcovi, po níž bude následovat prohlídka obou výstav spojená s vlastní vernisáží.

Výstava "ze sbírek GAVU" představí výjimečný soubor prací malíře, karikaturisty a ilustrátora Antonína Pelce (1895-1967), významného představitele české meziválečné avantgardy, vztahující se k jeho exilu v období druhé světové války v Maroku, na Martiniku a v USA. Vedle několika olejů obsahuje i malířské studie v technice olejové tempery na papíru, jež mu sloužily jako podklad pro definitivní obrazy.

V cyklu drobných výstav věnovaných současné české ilustraci pro děti tentokrát představujeme vyšívané obrázky Evy Volfové ke knize Olgy Černé Z domu a zahrady (Baobab, 2011). Kniha byla inspirována nejen vlastním dětstvím autorky textu, ale i rodinou a domem její ilustrátorky Evy Volfové. Eva Volfová zároveň vytvoří další doplněk výzdoby dětského koutku - Galerie pod baobabem.

 

Tomáš Winter, Anna Pravdová: Malíř a karikaturista Antonín Pelc - Přednáška + vernisáž dvou výstav (Antonín Pelc, Eva Volfová)
Tomáš Winter, Anna Pravdová: Malíř a karikaturista Antonín Pelc - Přednáška + vernisáž dvou výstav (Antonín Pelc, Eva Volfová)

Kontakt

Galerie výtvarného umění v Chebu
příspěvková organizace Karlovarského kraje
náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16
350 02 Cheb

telefon: +420 354 422 450
fax: +420 354 422 163
e-mail: info@gavu.cz

Links

Retromuseum


GAVUtopX


Mezery v historii


Lokalizace obrazů - artopos


GRAFFITI BOOM


http://startpointprize.eu/


http://www.baobab-books.net/

Program květen - srpen 2020 CZ / DE


Facebook.comYouTube.cz

Zřizovatel

www.kr-karlovarsky.cz

Celoroční výstavní program je
podpořen z grantových programů
MK ČR a Města Cheb

Ministerstvo kultury

 

Město Cheb

© Copyright GAVU Cheb 2015