Pozor, dnešní akce (čtení Sylvy Fischerové z knihy Egbérie a Olténie) zrušena.

Autorské čtení

13. června, 17.00

Omlouváme se, ale dříve inzerovaná akce Sylvy Fischerové je z důvodu nemoci zrušena. Autorské čtení se uskuteční v náhradním termínu. Děkujeme za pochopení.

 

 

Autorské čtení významné české básnířky a prozaičky Sylvy Fischerové, jejíž kniha Egbérie und Olténie nedávno vyšla v nakladatelství Baobab s ilustracemi Juraje Horvátha. Ty jsou nyní prezentovány na výstavě v muzejní kavárně. Čtení se uskuteční za přítomnosti Juraje Horvátha, který ten den povede v galerii výtvarný workshop pro děti.

Správná pohádka má mít tři vlastnosti: poezii, moudrost a vtip. A má se líbit jak dětem, tak dospělým. Pohádky Sylvy Fischerové takové jsou: odehrávají se vrůzných zemích světa, ze kterých taky původně pocházejí, ale jsou mezi nimi i pohádky čerstvě vymyšlené. Vystupují v nich králové a knížata stejně jako japonský broskevníček Momotaró a Rom Dežo z Dolní Terchové - a vedle nich strašliví Tlamachové, kteří jedí jehličí a salát z červů, anebo Chlebovka a Rohlikovka, se kterými rozmlouvá Konvice Kočka. Odehrávají se tu leckdy věci děsivé - je to vůbec pro děti? není to pro děti? -, ale pro dobré to dobře dopadne (kdo je ovšem dobrý?). Svérázný humor a jedinečná fantazie: to jsou hlavní znaky pohádek této knihy. A tak, milé děti a rodiče, čtěte! Protože jestli něco pohádky nesnášejí, tak když je někdo nepovídá a nečte. To pohádky nikdy nikomu neodpustí - a konce jsou strašné, jak je popsáno v této knize...

V Egbérii nic není tak, jak jste na to zvyklí. Ale ani se nedá říct, že by tam všecko bylo naopak. V Egbérii je totiž všechno každou chvíli jinak. Ale zase ne úplně jinak. A jindy to vypadá stejně jako předevčírem. Například pět plus pět rovná se v Egbérii šestnáct; ale jindy dvacet jedna. A pozítří třeba mínus osmnáct, jenže to nikdo nedokáže předpovědět.

 

Pozor, dnešní akce (čtení Sylvy Fischerové z knihy Egbérie a Olténie) zrušena. -

Kontakt

Galerie výtvarného umění v Chebu
příspěvková organizace Karlovarského kraje
náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16
350 02 Cheb

telefon: +420 354 422 450
fax: +420 354 422 163
e-mail: info@gavu.cz

Links

Retromuseum


Osobnost Roku


Mezery v historii


Lokalizace obrazů - artopos


GRAFFITI BOOM


http://startpointprize.eu/


http://www.baobab-books.net/

Program zima 2020 CZ/DE


Facebook.comYouTube.cz

Zřizovatel

www.kr-karlovarsky.cz

Celoroční výstavní program je
podpořen z grantových programů
MK ČR a Města Cheb

Ministerstvo kultury

 

Město Cheb

© Copyright GAVU Cheb 2015